Find energivinduer her

Se de udstedte certifikater under materialegrupper materialegrupper

Se en positivliste over godkendte virksomheders certifikater:

Positivlisten er opdateret: positiv 240621

Udgåede certifikater kan rekvireres ved henvendelse til sekretariatet.

Følgende godkendte virksomheder har certifikater:

Materiale

Virksomhed

Reg.
nr.

Web

T/TA Bedst og Billigst 537 www.bedst-billigst.dk
T/2ØKO Bøjsø døre og vinduer A/S 521 www.boejsoe.dk
TA Cetonia A/S 541 www.fp-gruppen.dk
T/A Dana Vinduer A/S 533 www.dana-vinduer.dk
A/A Eiler Thomsen Alufacader A/S 550 www.et-alu.dk
P Ejnar Christiansen Sølsted 535 www.ejnar-christiansen.dk
A/A FP Alu-Glas A/S 551 www.fpgruppen.dk
T/2ØKO Frovin Vinduer og Døre A/S 516 www.frovin.dk
T/2ØKO-T/A Glaseksperten Vinduer og Døre 534 www.glaseksperten.dk
T/A Horn Group ApS 540 www.horngroup.dk
P-T/A Hvidbjerg Vinduet A/S 531 www.hvidbjergvinduet.dk
T/A,A/A Idealcombi A/S 507 www.idealcombi.dk
T-T/A JNA Vinduer og Døre A/S 519 www.jna.dk
T/A Kastrup Træ-Alu A/S 508 www.kastrupvinduet.dk
T/2ØKO-HT Kastrup Træ A/S 513 www.kastrupvinduet.dk
P Kastrup Plast A/S 514 www.kastrupvinduet.dk
T- T/A Klarvinduer OÜ, Filial af 547 www.klarvinduer.dk
T/2ØKO-T/A KPK Døre & Vinduer A/S 503 www.kpk-vinduer.dk
T/2ØKO-T/A
HT-T/FRP
Krone Vinduer A/S 502 www.kronevinduer.dk
P Lodberg Plastvinduer A/S 536 www.lodbergplast.dk
T Madsen Vinduer & Døre A/S 552 www.madsen-vd.dk
T/2ØKO-T/A Obbekjær Vinduer A/S 546 www.obbekjaer-vinduer.dk
T/2ØKO-T/A Outline Vinduer A/S 506 www.outline.dk
T/2ØKO-T/ST-T/A Outrup Vinduer & Døre A/S 509 www.outrup.dk
P Primo Vinduer A/S 525 www.primovinduer.dk
T/2ØKO-T/A Rationel Vinduer A/S 511 www.rationel.dk
T/2ØKO-T/A-HT RODA JSC 549 www.roda.lt
T/2ØKO-T/A Skjern Vinduer A/S 542 www.skjern-vinduer.dk
T-T/A SparVinduer ApS 520 www.sparvinduer.dk
T/2ØKO
HT-T/A
STM vinduer A/S 512 www.stmvinduer.dk
TA TL Byg A/S 539 www.tlbyg.dk
T/2ØKO
HT-T/A
UnikFunkis Vinduer og Døre A/S 505 www.unikfunkis.dk
T/2ØKO-T/A Velfac A/S 510 www.velfac.dk
T-T/A-P Vinduesgrossisten A/S 545 www.vinduesgrossisten.dk
T/2ØKO-T/A VinduesPladsen ApS 543 www.vinduespladsen.dk
T-T/A Wega Vinduer A/S 527 www.wega-vinduer.dk

Alle energimærkede virksomheder er underlagt en uvildig tredjepartskontrol, som varetages af Byggeriets Kvalitetskontrol A/S. Kontrollen sikrer, at energimærkningen samt aftalegrundlaget mellem VinduesIndustrien og Energistyrelsen bliver overholdt.